Polska Wiadomości branżowe

?Pilnowanie Strażników. Etyka dziennikarska w praktyce.? – Nowa książka Macieja Iłowieckiego

Maciej Iłowiecki - wieloletni członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów, polski dziennikarz i publicysta wraz z Wydawnictwem Fronda wydał książkę o etyce dziennikarskiej.Dziennikarze to strażnicy prawdy i demokracji. Ale

Maciej Iłowiecki – wieloletni członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów, polski dziennikarz i publicysta wraz z Wydawnictwem Fronda wydał książkę o etyce dziennikarskiej.

Dziennikarze to strażnicy prawdy i demokracji. Ale okazuje się, że strażników trzeba pilnować aby nie zapominali, że uprawiają zawód zaufania publicznego, że są ?czwartą władzą? o ogromnych wpływach. Jeżeli praca dziennikarza nie opiera się na etyce to staje się zwykłą propagandą lub oszustwem.

Książka ta jest Kompendium wiedzy dla wszystkich, którym zależy na zachowaniu godności tego zawodu. Autor w jednym tomie zawarł historię etyki mediów, przedstawił rozwiązania tych trudnych problemów w różnych krajach, zebrał dokumenty dotyczące tego zagadnienia. Publikacja jest punktem wyjścia do wszelkich dyskusji o upadku etyki dziennikarskiej.

Ta wyjątkowa pozycja zawiera m.in. Dziennikarski Kodeks Obyczajowy.

W związku z wydaniem tej publikacji 17 października w Centrum Prasowym Foksal o godzinie 17:00 odbędzie się panel pt. ?Dziennikarz niezależny? Etyka dziennikarska w praktyce?.

W spotkaniu udział wezmą: Rafał Ziemkiewicz, Michał Kobosko, Joanna Lichocka, Maciej Iłowiecki oraz Krzysztof Skowroński.

Więcej szczegółów odnośnie spotkania znajduje się pod linkiem:

http://www.wydawnictwofronda.pl/dziennikarz-niezalezny-etyka-dziennikarska-w-praktyce-panel

Natomiast książkę można kupić w Księgarni Ludzi Myślących. (http://www.xlm.pl/pilnowanie-straznikow-etyka-dziennikarska-w-praktyce/ )

 

A to już wiesz?  Coraz więcej Domów Pozytywnej Energii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy