Najmłodsza aktorka ?Galerii? zachęca do pomocy psom w schroniskach

Matylda Kawczak, najmłodsza aktorka serialu „Galeria”, podobnie jak jej bohaterka Małgosia, mocno przejęła się losem psów w schroniskach i postanowiła im pomóc.

Wszystko przez historię, która przydarzyła się granej przez ośmioletnią Matyldę bohaterce serialu. W jedenastym odcinku (najbliższy poniedziałek) Małgosia, córka Pawła (Maciej Wojdyła) i wnuczka Huberta (Marek Frąckowiak) przez przypadek przeczyta w gazecie o chorym psie ze schroniska, który potrzebuje lekarstw. Dziewczynka mocno się tym przejmie i postanowi kupić mu lekarstwa. Chcąc zdobyć pieniądze zdecyduje się sprzedać swoje ulubione komiksy. Zamiast więc do szkoły, zwagaruje i pójdzie z nimi na targ. Oszustwo wyjdzie na jaw, kiedy Małgosia wyjdzie z domu bez wiedzy taty i dziadka, a następnie zostanie przyprowadzona do galerii przez strażnika miejskiego. Wtedy wyda się, co robiła i gdzie była. Jednak cała historia skończy się dobrze i dla niej, i dla psa. Dziewczynka przekaże utargowane  pieniądze schronisku.

Matylda Kawczak, która gra Małgosię tak bardzo przejęła się całą sprawą, że postanowiła pomóc podopiecznym ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. – Już kupiłyśmy karmę, którą wraz z mamą tam zawieziemy – mówi Matylda. Ośmiolatka szuka też sojuszników wśród szkolnych koleżanek i kolegów oraz gdzie tylko się da. – Matylda bardzo się zaangażowała, bo wie, że zwłaszcza teraz, w mrozy zwierzęta mają najgorzej – podkreśla Agnieszka Kawczak, mama Matyldy. Obie zachęcają by o nich pamiętać i wesprzeć schroniska w swojej okolicy. To wrocławskie, wspomniane wyżej potrzebuje przede wszystkim karmy: - Najlepiej w puszkach – wskazuje Zofia Białoszewska, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. – Przede wszystkim jednak czekamy na odpowiedzialne osoby z sercem, które zechcą przygarnąć któregoś z naszych podopiecznych. Tej pomocy nic nie zastąpi – dodaje Białoszewska.

***************************************************************************

 „Galerię”, realizowaną przez ATM Grupę SA dla TVP 1, można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Serial to burzliwa historia kilkunastu bohaterów. W tytułowej galerii handlowej przecinają się losy trzech rodzin: bogatych Woydattów, przekonanych, że wolno im więcej niż innym oraz Kossowskich i Dworzaków, raz po raz próbujących przezwyciężać kolejne kryzysy. Oprócz wspomnianych aktorów w „Galerii” można zobaczyć m.in. Marka Kalitę, Marka Siudyma, Ewę Bukowską, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Andrzeja Deskura. Całość reżyseruje Ryszard Zatorski (główny reżyser), znany z takich produkcji jak choćby „Dlaczego nie!”, „Tylko mnie kochaj”, Kilerów dwóch”, „Na dobre i na złe”. Przy serialu pracował także Łukasz Palkowski, reżyser ceniony za „Rezerwat” czy serial „39 i pół” oraz Jakub Miszczak, który ostatnio realizował serial „Licencja na wychowanie”.

Authors
Top