Polska Wiadomości branżowe

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

Pacjenci, którzy otrzymali przeszczepienie szpiku często mówią, że dzień, w którym to się stało był dniem ich powtórnych narodzin. Mogą teraz obchodzić urodziny dwa razy do roku.Fundacja DKMS Polska wspólnie z Auchan Polska organizuje

Pacjenci, którzy otrzymali przeszczepienie szpiku często mówią, że dzień, w którym to się stało był dniem ich powtórnych narodzin. Mogą teraz obchodzić urodziny dwa razy do roku.

Fundacja DKMS Polska wspólnie z Auchan Polska organizuje ?Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan?. Maj jest miesiącem urodzin Auchan. Pracownicy sieci postanowili wyrazić swoją solidarność z pacjentami i ich rodzinami i wziąć udział, jako wolontariusze w rejestracji potencjalnych dawców. Do akcji włączyły się 22 hipermarkety. W dniach 11 i 12 maja 2013 r. będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Dotychczas w DKMS Polska zarejestrowało się ponad 321 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.

Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.

 Więcej informacji na stronie www.auchan.pl

A to już wiesz?  PZU partnerem kursów lawinowych w Tatrach - TOPR radzi przed wyjściem w góry

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy