Polska Wiadomości branżowe

Wartościowy sprzęt kardiologiczny trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Moda na gotowanie i duża popularność programów kulinarnych może być wykorzystana w szczytnym celu. Dzięki inicjatywie łódzkiego Stowarzyszenia Przyjaciele Świata udało się zebrać 60 tysięcy złotych i zakupić sprzęt kardiologiczny dla

Moda na gotowanie i duża popularność programów kulinarnych może być wykorzystana w szczytnym celu. Dzięki inicjatywie łódzkiego Stowarzyszenia Przyjaciele Świata udało się zebrać 60 tysięcy złotych i zakupić sprzęt kardiologiczny dla najmłodszych pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

22 października Klinika Kardiologii i Kardiochirurgii CZMP w Łodzi została wyposażona w dwa nowe kardiomonitory oraz aparat do drenażu. Sprzęt został przekazany przez Przyjaciół Świata na ręce prowadzących ją prof. Jadwigi i prof. Jacka Mollów w obecności wojewody łódzkiego, Pani Jolanty Chełmińskiej, która objęła wydarzenie patronatem honorowym. W konferencji prasowej poprzedzającej przekazanie zakupionego sprzętu uczestniczyła także pani Anna Olszyńska, dyrektor hotelu Andel?s, który był gospodarzem drugiej edycji kolacji charytatywnej Przyjaciele Gotują. Na spotkaniu obecny był także dyrektor pionu pediatrycznego CZMP prof. Lech Polis oraz ? drogą telekonferencji ? Karol Okrasa, który podziękował za zaproszenie i możliwość współtworzenia akcji, pozwalającej wykorzystać kucharskie umiejętności w szczytnym celu.

Przez żołądek do serca

27 maja w hotelu Andel?s została zorganizowana kolacja charytatywna Przyjaciele Gotują. ?Kulinarne Impresje Karola Okrasy? zgromadziły prawie 300 osób, które mogły cieszyć się kolacją specjalnie przygotowaną przez mistrza kuchni. W sali balowej hotelu spotkali się lekarze, prawnicy, środowisko biznesu, a wszystkich zgromadzonych, oprócz dobrej zabawy i pysznego jedzenia, połączyło wielkie serce i otwartość na pomoc potrzebującym.

Gośćmi specjalnymi wieczoru były znane osoby, które użyczyły swoich nazwisk do stworzenia personalizowanych kubków: Patrizia GUCCI, wnuczka Aldo GUCCI i córka Paolo GUCCI, która przyleciała na spotkanie specjalnie z Florencji oraz nasza rodzima projektantka Ewa Minge. Z Paryża przybył wspierający działania Stowarzyszenia Marcellous L Jonesz magazynu ?The Fashioninsider?. Cała trójka za swój wkład i okazaną serdeczność została uhonorowana statuetkami Amicus. Podczas kolacji można było kupić zarówno kubki, jak i talerzyki z wyjątkowej kolekcji Przyjaciół Świata. Dochód z całego wydarzenia wyniósł prawie 60 tysięcy złotych, dzięki czemu możliwy był zakup dwóch kardiomonitorów i aparatu do drenażu dla Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii prowadzonej przez profesorów Jadwigę i Jacka Molów.

A to już wiesz?  Małe AGD – sprzęt do zadań specjalnych

Dieta Przyjaciół Świata

Pierwsza edycja cyklu ?Przyjaciele gotują? odbyła się w październiku 2011 roku w ogródku Restauracji Irish Pub. Menu przygotował Pascal Brodnicki ? ?Francuskie smaki z Pascalem Brodnickim?. Pierwsze, pilotażowe spotkanie zgromadziło 180 osób, pozwoliło zebrać kwotę 12 tysięcy złotych i cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że zachęciło Stowarzyszenie do kontynuowania swoich działań.

Jak wiadomo ? apetyt rośnie w miarę jedzenia. Już 17 listopada, w hotelu Andel?s odbędzie się kolejna kolacja charytatywna, którą przygotuje Robert Makłowicz. Ile tym razem uda się zebrać na szczytne cele Przyjaciół Świata? Zobaczymy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy