Polska Wiadomości branżowe

Grupa Emirates publikuje swój trzeci raport środowiskowy

Dubaj, ZEA, 4 września 2013 r. - Grupa Emirates po raz trzeci opublikowała roczny raport środowiskowy. Przedstawiono w nim informacje dotyczące zwiększenia efektywności w dziedzinie zużycia paliwa oraz dane dotyczące redukcji emisji dwutlenku

Dubaj, ZEA, 4 września 2013 r. – Grupa Emirates po raz trzeci opublikowała roczny raport środowiskowy. Przedstawiono w nim informacje dotyczące zwiększenia efektywności w dziedzinie zużycia paliwa oraz dane dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla w liniach Emirates. Było to możliwe dzięki włączeniu do floty nowoczesnych samolotów i wycofaniu starszych, mniej efektywnych maszyn.

W raporcie, obejmującym rok budżetowy 2012-2013, poddano analizie dane dotyczące szeregu działań Grupy Emirates w zakresie ochrony środowiska, w takich dziedzinach jak operacje lotnicze, operacje cargo i handlingowe spółki dnata oraz szeroko pojmowane usługi handlowe ? od inżynierii po gastronomię.

Celem raportu jest poznanie wpływu Grupy na środowisko, jak również dostrzeżenie nowych możliwości w dziedzinie identyfikowania i wdrażania dobrych praktyk wśród pracowników firmy, których w tej chwili jest ponad 68 tysięcy.

W dziedzinie operacji lotniczych, mających największy wpływ na środowisko spośród działań Grupy Emirates, wydajność paliwa dla wszystkich lotów pasażerskich i frachtowych poprawiła się o 0,29%, spadając do 0,3103 litra na tonokilometr (L/TK). Jednocześnie emisja dwutlenku węgla spadła do 0,767 grama CO2 na tonokilometr (gCO2/TK) poprawiając wydajność w tej dziedzinie o 0,3%.

W raportowanym okresie, Emirates wycofały lub anulowały umowy leasingowe sześciu samolotów i otrzymały dostawy 34 nowych maszyn. Przewoźnik posiada jedną z najmłodszych i najbardziej wydajnych flot na świecie. Średni wiek floty Emirates wynosi 6 lat, w porównaniu ze średnią wieku flot linii należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), wynoszącą 11,7 lat. Wpływa to bezpośrednio na efektywność paliwową Emirates, która jest o 15,7% lepsza, niż średnia prognoza IATA dla rynku lotniczego, oraz na wydajność w zakresie emisji dwutlenku węgla, która jest o 16,6% lepsza, niż średnia IATA.

W Emirates nieustannie przywiązujemy wagę do ochrony środowiska i prowadzimy nasz biznes w sposób odpowiedzialny – powiedział J.W. Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Zarządzający Linii Lotniczych oraz Grupy Emirates. Raport ukazuje nasze ciągłe wysiłki w celu poprawy środowiskowej efektywności naszych działań zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Cieszy nas, że wprowadzenie nowoczesnych i bardziej ekologicznych samolotów przyczyniło się do poprawy wydajności naszej floty w zakresie zużycia paliwa i redukcji emisji dwutlenku węgla. Ale to nasi pracownicy odgrywają zasadniczą i integralną rolę w procesie minimalizowania niekorzystnego wpływu na środowisko i poprawianiu wydajności w całej Grupie.

Inne znaczące fragmenty raportu obejmują następujące zagadnienia:

  • W raportowanym okresie Emirates zwiększyły dwukrotnie całkowitą wielkość recyklingu do 10697 ton, przede wszystkim ze względu na wprowadzenie programu recyklingu oleju jadalnego w jednej ze spółek zależnych, Alpha Catering.
  • Przy współpracy z 34 państwami oddział Emirates Flight Operations oszczędza ponad 4200 ton paliwa i 13200 ton dwutlenku węgla rocznie dzięki programowi iFlex, który pozwolił wdrożyć w Afryce 25 nowych struktur tras lotu dla połączeń Emirates do Ameryki Południowej.
  • Emirates otrzymały nagrodę ?Fly Quiet? w porcie lotniczym San Francisco w latach 2012 i 2013 za pracę zespołu Emirates Flight Operations nad zmniejszeniem uciążliwości hałasu dla społeczności lokalnej.
  • Zespół Central Services zainicjował kampanię mającą na celu ograniczenie liczby przesyłek w siedzibie Emirates Group w Dubaju o 25% lub o 45000 sztuk miesięcznie.
  • Emirates Flight Catering zamierza uruchomić jeden z pierwszych programów recyklingu szkła w ZEA.
  • W roku podatkowym 2013-14 zespół dnata Baggage Services planuje zakupić 50 pojazdów elektrycznych do przewożenia bagażu, które poprawią stopień czystości powietrza dla pracowników płyty postojowej lotniska, na potrzeby Międzynarodowego Lotniska w Dubaju.
  • W tym roku Emirates planują przyznać środki jednej lub kilku wyróżniającym się organizacjom w ramach nowego grantu środowiskowego ?A Greener Tomorrow?.
A to już wiesz?  Zostań swoją szefową! 7 powodów, dla których własny biznes to najlepsza ścieżka kariery dla przedsiębiorczych kobiet

Jak pokazują powyższe inicjatywy, nieustające wysiłki na rzecz zmniejszenia naszego śladu ekologicznego przynoszą rezultaty w Emirates Group – powiedział Tim Clark, Prezes Linii Emirates. Mamy nadzieję, że będzie tak również w przyszłości, ponieważ już niebawem ogłosimy kilka nowych, dużych projektów.

Emirates są również liderem w branży lotniczej, jeśli chodzi o sprawozdawczość środowiskową. Tegoroczny raport zawiera propozycję Emirates na temat przyjęcia nowych środków pomiaru efektywności paliwowej, które mogłyby zostać zaadaptowane w całej branży. Nowy standard, mierzony w tonokilometrach na litr (TK/L), będzie stanowić podstawę mierzenia efektywności paliwowej przewoźnika w przyszłym roku.

Pełny raport i metodologia wspierająca jest dostępna do wglądu i pobrania na stronie www.emirates.com/environmentreport.

-Koniec-

 

O Grupie Emirates

Grupa Emirates jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Dubaju, zatrudniającą 68 tysięcy pracowników 164 narodowości. W skład grupy wchodzą m.in. firma dnata, jeden z największych na świecie dostawców usług dla przemysłu lotniczego, która zajmuje się głównie obsługą cargo i handlingową, cateringiem, technologiami informacyjnymi oraz dostarczaniem usług turystycznych; oraz Emirates ? jedne z najszybciej rozwijających się i najczęściej nagradzanych linii lotniczych na świecie.

W roku finansowych 2012-13 firma osiągnęła zysk netto na poziomie 845 mln USD (3,1 mld AED) ? o 34 procent większy niż w roku poprzednim. Przychód Grupy osiągnął poziom 21,1 mld USD (77,5 mld AED), co oznacza wzrost o 17 procent w stosunku do wyników z poprzedniego roku. Saldo gotówkowe Grupy wzrosło o 53 procent, osiągając solidny poziom 7,3 mld USD (27 mld AED).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy