Polska Wiadomości branżowe

Kumulacja Dobrej Woli w Zuzeli, gm. Nur

Pracownicy Totalizatora Sportowego z sukcesem przeprowadzili akcję wolontariacką skierowaną do niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Z okazji Dnia Dziecka zaprosili

Pracownicy Totalizatora Sportowego z sukcesem przeprowadzili akcję wolontariacką skierowaną do niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Z okazji Dnia Dziecka zaprosili wychowanków Ośrodka na spotkanie z przygodą w wiosce Indiańskiej.

Z okazji święta najmłodszych, wolontariusze z LOTTO zabrali grupę 30 podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli do wioski Indian w Puszczykówce.  Na dzieci czekały liczne atrakcje: spotkanie z Indianinem, nauka polowania, ćwiczenie indiańskich tańców, wspólne pieczenie kiełbasek, zwiedzanie  tipi i śpiewanie przy ognisku.  To było niesamowite doświadczenie. Przez jeden dzień dzieciaki mogły poczuć się jak prawdziwi czerwonoskórzy. Wszyscy świetnie się bawili. Jestem szczęśliwa, że mogłam widzieć ich roześmiane twarze i być tam razem z nimi ? mówi Beata Rumińska, jedna z wolontariuszek i lider zespołu. Pracownicy Totalizatora Sportowego bardzo lubią powracać do Zuzeli. Już drugi raz skierowali swoje działania właśnie do tego ośrodka.

Fundatorem akcji była fundacja korporacyjna Totalizatora Sportowego, LOTTO Milion Marzeń, która prowadzi program wolontariatu pracowniczego Kumulacja Dobrej Woli. Od początku istnienia programu do maja 2013 r. w akcje społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się prawie 400 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci własnej LOTTO z całej Polski. W najbliższych tygodniach będą realizowane kolejne projekty w ramach Kumulacji Dobrej Woli m.in. w Poznaniu, Łańcucie, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Wrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, podsumowującego poprzednią edycję programu wolontariatu pracowniczego w Totalizatorze Sportowym: http://www.youtube.com/watch?v=XOA0Ip7Jz5Y&feature=youtu.be
oraz na fan page Fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaLOTTO

A to już wiesz?  Górnicy potencjalnymi dawcami szpiku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy