Aktualności Biznes Problemy społeczne

CZY POLACY SĄ SZCZĘŚLIWI W PRACY?

RUSZYŁA DRUGA EDYCJA BADANIA „SZCZĘŚCIE W PRACY

Data publikacji: 2018-09-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CZY POLACY SĄ SZCZĘŚLIWI W PRACY?
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

RUSZYŁA DRUGA EDYCJA BADANIA „SZCZĘŚCIE W PRACY POLAKÓW”!

CZY POLACY SĄ SZCZĘŚLIWI W PRACY? Problemy społeczne, BIZNES - RUSZYŁA DRUGA EDYCJA BADANIA „SZCZĘŚCIE W PRACY POLAKÓW”!

Sześć na dziesięć – tak Polacy ocenili poziom szczęścia w pracy wg doniesień raportu ,,Szczęście w pracy Polaków” przygotowanego przez agencję rekrutacyjną Jobhouse w 2017 roku. Czy miniony rok zmienił nasze poczucie satysfakcji zawodowej? Co jeszcze powinno się zmienić, by pracowało nam się lepiej? Odpowiedzi na te pytania szukają autorzy badania i zapraszają do udziału w jego drugiej edycji.

 

Polacy w pracy spędzają więcej czasu niż ich koledzy z Unii Europejskiej – pracujemy średnio 40 godzin tygodniowo, 160 miesięcznie i aż około 2000 rocznie! Agencja rekrutacyjna Jobhouse zaprasza do udziału w drugiej edycji badania ,,Szczęście w pracy Polaków”, by dowiedzieć się, czy Polacy są zadowoleni ze swojej sytuacji zawodowej i jakie czynniki sprawiają, że praca przynosi im satysfakcję.

 

– Jestem głęboko przekonana, iż osoba, która jest szczęśliwa w pracy, ma także większe szanse na zadowolenie z życia w ogóle. Przygotowaliśmy badanie „Szczęście Polaków w pracy”, by skłonić pracowników do zastanowienia się, czy aktualne miejsce pracy daje im poczucie spełnienia i satysfakcji – mówi Natalia Bogdan, prezes Jobhouse. Dodaje: Wyniki naszego raportu to także duża pomoc dla pracodawców – otrzymując informację o tym, co jest ważne dla ich zespołu, mogą skuteczniej nim zarządzać. Zadowoleni pracownicy są także bardziej skłonni do tego, aby polecać swoje miejsce pracy, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach deficytu i sporej rotacji pracowników. 

Rynek pracownika to dla wielu firm nie lada wyzwanie. Szukają sposobów, by przyciągnąć talenty i zbudować zespół lojalnych pracowników. Pracodawcy rywalizują wysokością wynagrodzenia, benefitami, a także korzyściami pozafinansowymi. Jednak, jak pokazują badania 1. edycji „Szczęście Polaków w pracy”, poza dobrym wynagrodzeniem (88%), dla pracowników bardzo ważne są również dobre relacje ze współpracownikami (84%) i możliwości rozwoju (81%). Doceniają oni także równowagę pomiędzy czasem prywatnym i pracą – aż 80% osób biorących udział w badaniu uznała ten czynnik za mający duży wpływ na zadowolenie z pracy. 

A to już wiesz?  Będą zmiany dla komorników

Czy praca, którą wykonujesz daje Ci szczęście? Czy poleciłbyś ją innym osobom? Co wpływa na szczęście w pracy? Podziel się swoją opinią! 

Link do badania: https://jobszczescie2edycja.webankieta.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CZY POLACY SĄ SZCZĘŚLIWI W PRACY? Problemy społeczne, BIZNES - RUSZYŁA DRUGA EDYCJA BADANIA „SZCZĘŚCIE W PRACY POLAKÓW”!
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy