Aktualności Książka LIFESTYLE

Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku

Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o

Data publikacji: 2019-03-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku
Kategoria: Książka, LIFESTYLE

Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o 18.00.

Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku Książka, LIFESTYLE - Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o 18.00.

Czytelnia w warszawskim Empiku Junior ponownie zgromadzi miłośników dyskutowania o książkach. Tym razem w Klubie Książkowym wszyscy, którzy lubią rozmawiać o tym, co przeczytali będą mogli podzielić się spostrzeżeniami o „Przygodach Tomka Wilmowskiego. Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Spotkanie, któremu będzie przewodniczył Wojtek Szot – współzałożyciel Kurzojadów, odbędzie się 25 marca i jest otwarte dla wszystkich chętnych.

 

Kurzojady, czyli Olga Wróbel i Wojtek Szot, od 6 lat dzielą się analizami, recenzjami i refleksjami na temat książek. Ich portal (kurzojady.pl) codziennie odwiedza kilka tysięcy miłośników literatury. W mediach społecznościowych utrzymują regularny kontakt z obserwatorami, chętnie dzielą się zdjęciami zza kulis swojej pracy oraz udostępniają cytaty skłaniające do refleksji. Te działania sprawiają, że wokół książkowego duetu skupia się coraz więcej osób chcących rozmawiać o literaturze. To właśnie z myślą o nich – miłośnikach książek – powstał Klub, czyli przestrzeń, w której mogą się regularnie spotykać, rozmawiać i wymieniać spostrzeżenia. A wszystko to odbywa się w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze. Kurzojadom nie brakuje poczucia humoru, które z powodzeniem przenoszą na innych.

 

W poniedziałkowy wieczór pasjonaci literatury zebrani w Czytelni wezmą na warsztat „Przygody Tomka Wilmowskiego. Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Książka wydana w 1957 roku jest pierwszą z dziewięciu powieści tego cyklu. Tytułowy bohater, uczeń warszawskiego gimnazjum i syn rewolucjonisty, zostaje wysłany do przebywającego na emigracji ojca. Tak zaczynają się jego podróże oraz przygody – fascynujące, choć często też niebezpieczne. Warto dodać, że akcja powieści przenosi czytelników w czasie o ponad 100 lat, bowiem rozgrywa się w 1902 roku.

 

Pierwsze spotkanie pokazało, że taka formuła jest potrzebna. W miłej, kameralnej atmosferze uczestnicy ponad godzinę dyskutowali o „Syrenie i Pani Hancock”, metaforycznej opowieści o pogoni za marzeniami, która okazuje się zgubna. Comiesięczne klubowe dyskusje będą prowadzone wokół powieści i bohaterów literackich. Organizatorzy zapewniają jednak, że nie skupią się wyłącznie na wydawniczych nowościach lub bestsellerach – pojawią się również starsze oraz mniej znane szerszemu gronu tytuły. Jednocześnie zachęcają do przeczytania omawianej książki przed spotkaniem. Nie jest to obowiązkiem, lecz może ułatwić zgromadzonym późniejszą wymianę zdań.

A to już wiesz?  Na Dębcu książki krążą z rąk do rąk. Pierwszy regał już jest

 

Czytelnia to wyjątkowe miejsce wyróżniające się retro stylem w nowoczesnej przestrzeni salonu Empik Junior, w którym będą się odbywały spotkania i warsztaty wokół różnych pasji i zainteresowań.

Więcej informacji o Czytelni.

 

Klub Książkowy #2.

Tomek w krainie kangurów.

25 marca, godz. 18:00

empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku Książka, LIFESTYLE - Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o 18.00.
Hashtagi: #Książka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy