Polska Wiadomości branżowe

?Świeć Się z ENERGĄ? ? nagrody trafiły do potrzebujących!

W tym miesiącu wręczono nagrody w ramach IV edycji akcji ?Świeć Się z ENERGĄ?. W Urzędzie Miejskim Bielska-Białej odbyło się uroczyste przekazanie władzom miasta energooszczędnego sprzętu RTV i AGD – nagrody głównej za zwycięstwo w plebiscycie na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne. Ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie sprzęt trafił do Domu dla Bezdomnych i jednego z bielskich domów dziecka. W miejskim Ratuszu, w obecności mediów, prezydent miasta Jacek Krywult oficjalnie odebrał dyplom i  gratulacje za zwycięstwo.

Nagrodę władze Bielska-Białej przeznaczyły dla Domu dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który znajduje się przy ul. Stefanki 7. Wybrana placówka to miejsce, które od wielu lat udziela schronienia osobom i rodzinom pozbawionym domów, a także pomaga w życiowym usamodzielnianiu się mieszkańców i ich integracji ze społeczeństwem. Aktualnie przebywa tam ponad 100 osób, w tym matki z dziećmi, rodziny i osoby samotne. Część nagrody w postaci zestawu kina domowego została przekazana do Domu Dziecka przy ulicy Lompy.

Dzięki tej zabawie zobaczyliśmy jak duży jest lokalny patriotyzm wśród mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i regionu. Pokazali oni tym samym, jak są w Bielsku-Białej zakochani. Zapewniam, że w przyszłorocznej edycji konkursu również weźmiemy udział. Zdradzę, że choinka na placu Chrobrego będzie jeszcze większa ? mówił prezydent miasta Jacek Krywult podczas odbierania nagród.

Plebiscyt Miast rozświetlił całą Polskę!

W IV edycji Plebiscytu Miast, internauci oddali aż 91.910 głosów na 136 miast. Do akcji aktywnie włączyli się nie tylko mieszkańcy, ale również urzędy i media regionalne. Przez dwa etapy trwania plebiscytu ?Świeć Się z ENERGĄ? Bielsko-Biała zyskało 23.064 głosów (ok. 25 proc. wszystkich wskazań). Drugie miejsce zdobył Szczecin – 18 690 głosów (20,3 proc.), a na najniższym stopniu podium znalazł się Rzeszów ? 11 586 głosów (12,6 proc ). Każde województwo miało też własnego zwycięzcę ? miasto, które zebrało najwięcej głosów w pierwszym etapie zabawy.

Zwycięzcami w poszczególnych województwach były:

 • woj. dolnośląskie: Wrocław
 • woj. kujawsko-pomorskie: Toruń
 • woj. lubelskie: Zamość
 • woj. lubuskie: Gorzów Wielkopolski
 • woj. łódzkie: Łódź
 • woj. małopolskie: Nowy Sącz
 • woj. mazowieckie: Warszawa
 • woj. opolskie: Nysa
 • woj. podkarpackie: Rzeszów
 • woj. podlaskie: Bielsk Podlaski
 • woj. pomorskie: Gdynia
 • woj. śląskie: Bielsko-Biała
 • woj. świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna
 • woj. warmińsko-mazurskie: Bartoszyce
 • woj. wielkopolskie: Poznań
 • woj. zachodniopomorskie: Szczecin

Konkursy indywidualne

Łącznie do indywidulanych konkursów fotograficznych 1500 autorów zgłosiło prawie 5000 zdjęć. Jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, nagrodziło i wyróżniło autorów 49 najciekawszych i najlepszych fotografii choinki, świątecznie przystrojonego mieszkania, domu, ogrodu czy iluminacji miejskich. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, egzotyczną wycieczkę, kino domowe, lustrzankę cyfrową Nikon D3100 wraz z osprzętem oraz kilkadziesiąt innych.

W nowej kategorii “Świeć Się, Galerio”, zwycięska Galeria Krakowska odebrała tytuł i dyplom  “Najładniej świątecznie oświetlonej galerii handlowej”. Dodatkowo jury zdecydowało się wyróżnić 4 centra handlowe za pomysłowość i niebanalne podejście do świątecznego dekorowania tego typu obiektów.

Wszystkie prace fotograficzne oraz pełna lista zwycięzców dostępna jest na www.SwiecSie.pl.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem IV edycji konkursu “Świeć Się” – Plebiscyt Miast jest Grupa ENERGA. Nagrodę CSR w plebiscycie ufundowała spółka ENERGA Oświetlenie. Patronem kategorii “Świeć Się Galerio” – jest Polska Rada Centrów Handlowych. Partnerami medialnymi akcji są lokalne wydania Gazety Wyborczej oraz gazeta.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to niemal 1400 MW.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #firm   #jest   #kartek   #oraz