Parki narodowe

Park Narodowy Tsavo

Park Narodowy Tsavo

Park Narodowy Tsavo stworzony w kwietniu 1948, jest pierwszym rezerwatem przyrody, który powstał w Kenii. Międzynarodową sławę osiągnął dzięki występującym tam ogromnym czerwonym słoniom, które są pod całkowitą ochroną.

Park Narodowy Tsavo podzielony jest na dwa obszary: Tsavo wschodnie (większa cześć znajduje się na północ od trasy Mombasa – Nairobi) i Tsavo zachodnie, które rozciąga się aż do granicy z Tanzanią. Tworzą wspólnie największy park narodowy w Kenii i zarazem jeden z największych na świecie, o łącznej powierzchni 20 tys. km2

Cechą charakterystyczną tego parku są olbrzymie baobaby, wystające ponad busz.

Sektor południowy odwiedza sporo amatorów safari. Do parku wjeżdża się jedną z pięciu bram wjazdowych. Za najatrakcyjniejsze miejsce uważane są źródła Mzima, wokół których znajdują się siedliska ciekawych zwierząt. Utworzone dzięki źródłom i połączone szeregiem kaskad dwa jeziorka zamieszkane są przez hipopotamy i krokodyle.

Można go zwiedzać tylko pod okiem zatrudnionego strażnika. Na terenach parków Tsavo toczyło się i toczy ostrą walkę z kłusownictwem, którego ofiarami były najczęściej słonie i czarne nosorożce.

fot. http://sw.wikipedia.org/wiki/Hifadhi_ya_Taifa_ya_Tsavo_Mashariki

Źródło: wikipedia.org

hastagi na stronie:

#park narodowy tsavo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


One thought on “Park Narodowy Tsavo

Comments are closed.