Polska Wiadomości branżowe

Polska chmura wsparciem w proteście przeciw ACTA

Czarne strony setek witryn www, dziesiątki tysięcy internautów angażujących się w akcję, setki publikacji  – tak polski internet protestuje przeciw podpisaniu ACTA przez polski rząd. Rozgłos medialny wokół projektu powoduje gwałtowny wzrost ruchu w serwisach biorących w nim udział, m.in. Wykop.pl, który koordynuje całą akcję. Aby uniknąć przeciążenia strony w najbardziej gorących momentach, serwis przekierowuje część ruchu na serwery w chmurze e24cloud.com.

Do protestu przeciw ACTA włącza się o wiele więcej internautów niż zakładali organizatorzy akcji. Serwis Wykop.pl notuje kilkukrotne wzrosty ruchu na stronie. Jego stabilne utrzymanie możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań przechowywania i przetwarzania danych w modelu cloud computing.  

– Dzięki szybkiemu uruchomieniu dodatkowych serwerów w chmurze e24cloud.com możemy na bieżąco skalować potrzebną nam moc obliczeniową i tym samym reagować na nagłe zmiany ruchu na stronie wywołane ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem internautów w akcję  „Nie dla ACTA w Polsce” – mówi Michał Białek, Dyrektor Operacyjny Wykop.pl. – Przeniesienie części ruchu do chmury, pozwala nam odciążyć  serwery dedykowane, z których korzystamy na co dzień – dodaje.

Wysoka skalowalność i wydajność e24cloud.com powoduje, że rozwiązanie doskonale sprawdza się przy działaniach zwiększających ruch na stronach, takich jak akcje społeczne czy promocyjne (kampanie bannerowe, mailingi).

Przy planowaniu tego typu akcji trzeba uwzględnić odpowiednie zabezpieczenie stabilności swojego serwisu tak, aby zachować ciągłość jego działania – mówi Michał Grzybkowski, prezes firmy Beyond.pl, która jest właścicielem marki e24cloud.com. – Dzięki cloud computingowi możemy od ręki wynająć dodatkowy serwer, nawet na godzinę– dodaje.

Platforma e24cloud.com daje możliwość uruchomienia serwerów w chmurze o parametrach od 0,5 do 32 rdzeni procesora, odpowiednio przy pamięci operacyjnej od 512 MB do 64 GB RAM, z wykorzystaniem aż do 5 TB dodatkowej przestrzeni dyskowej. Dzięki szerokiej skali konfiguracji jest to korzystny sposób na odciążenie ruchu zarówno z tak dużego serwisu jak Wykop.pl, jak i mniejszych stron czy blogów.

***
e24cloud.com to nowoczesna polska publiczna chmura obliczeniowa, która dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy nie muszą kupować sprzętu serwerowego i sieciowego. e24cloud.com gwarantuje obniżenie kosztów dzięki systemowi płatności pay-as-you-go, skalowalności i nielimitowanemu transferowi danych do każdego serwera. Rozwiązanie doskonale nadaje się do serwisów WWW, systemów e-commerce, środowisk produkcyjnych i innych bardziej wymagających rozwiązań webowych. Serwer w chmurze może być wykorzystywany także do zaawansowanej obróbki multimediów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy